top of page
Spring Flowers and Podium

PSİŞEYİ UYANDIRMAK

Eğitim: 15 Mart - 31 Mayıs, Çevrimiçi

İnziva: 7 - 11 Haziran, Avusturya

Psişeaktif, etimolojik kökekine göre Ruh ya da Akıl Tezahürü anlamına gelir. Geniş bir yelpazeye yayılan türleri arasında klasik psişeaktifler denilen sınıf, yüzbinlerce yıldır çeşitli amaçlarla kullanılmakta. Hatta bir hipoteze göre bu sınıfa ait olan "sihirli mantarlar", evrim süresince insanın algısındaki sıçrama yaratan anahtar unsurdur.

20. yüzyılın ortasında, Amazon Ormanları'ndan çıkarak modern insanın hayatına girmesi ile başlayan Psişeaktif Baharı uzun sürmedi. Zira her yüksek teknoloji, doğası gereği olağanüstü yaratıcı olabildiği kadar yıkıcı olabilme potansiyeli de taşır. Devletler bunu kontrol altına almak yasaklasa, da bir takım bilim insanları araştırmalarını sürdürdüler. Prestijli kurumların, araştırmaların çarpıcı olumlu etkilerini tanıması ile, otuz yıl önce Psişeaktif Rönesansı başladı. Bugün kabile çemberlerinden, "merdiven altı" seremonilere uzanan geniş bir alanda insanlara ulaşmakta.

Hala birçok ülkede yasadışı olması sebebiyle etrafındaki bilinçlenme oranı oldukça düşük ve uygulanma prosedürleri standartlardan yoksun. Oysa psişeaktifler ile güven ve özen içeren, usulüne uygun çerçevede etkileşime geçmek hayati önem arzeder. Yıllar içinde Peru'daki çalışmalarım bana bu konunun ehemmiyetini ve buradaki ihtiyacı defalarca kanıtladı.

Gandhi, "Dünya'da görmek istediğin değişimin kendisi ol" der. Böylece bu ihtiyacı karşılamak adına bir adım attım. Deneyimim, araştırmalarım, bilgi birikimim ve bağlantılarımı derleyerek oluşturduğum bu program ile her bireyin kendi güvenliğini sağlayacak zemine sahip olmasına niyetliyim. Bu zemin, gücünü her daim elinde tutmanı, seçimlerini bilinçle yapmanı kendin ve çevrendekiler için farkındalıklı bir alan yaratmanı sağlayacak.

Program üç aya yayılan 10 buluşmadan oluşan eğitim ve ardından 5 günlük inzivadan oluşur. Yalnızca çevrimiçi eğitim modülüne katılmak mümkün iken, inzivaya katılımın önşartı çevrimiçi eğitimi tamamlamış olmaktır.

Eğitim

Bu eğitim, binlerce yıllık geleneklerle aktarılagelen ve modern bilimin bulguları ışığında bilinçlendirme ve olası istenmeyen durumların önüne geçmek niyeti ile oluşturuldu.


Buluşmalar, belirtilen günlerde canlı yayın seminerlerinden oluşur. Her buluşmayı nefes egzersizi ve meditasyon ile açacağız, böylece bu üç ay boyunca hepimizin düzenli bir pratiği olacak. Bazı buluşmaları konu ile ilgili uzmanlar eşliğinde yapacağız. 

Eğitim kayıtları her bir seans ardından paylaşılacak olup, bir hafta sonunda silinecek. Eğitim her bilgi ve deneyim seviyesine uygundur. Tavsiye ve özendirme niteliği taşımaz.

Mart 2023

15 Çarşamba 19:00 - Tanışma çemberi & Psişeyi Uyandırmak

Bu eğitimin doğuşu ve misyonu. Psişeaktif ve uyuşturucu madde aralarındaki farklar. Doğru bilinen yanlışlar. Psişe'yi tanımak ve uyanmasının önemini hatırlamak.

26 Pazar 18:00 - Sinir sistemimiz & Psikofarmakoloji & Psikotrop bitkiler

Nasıl oluyor da bir başka canlının molekülleri bizim bedenimiz ve algımız üzerinde bunca etkili olabiliyor? Biliş arttırıcılardan, yatıştırıcılara ve halüsinojenlere, neredeyse her günümüzde var olan psikotrop bitkilerle tanışma.

29 Çarşamba 19:00 - Psikoterapötik kullanım

Modern bilimin sunduğu araştırmalar ışığında, psişeaktiflerin zihinsel, duygusal ve ruhsal iyileşmeye dair vaat ettikleri. Depresyon, PTSD ve bağımlılık tedavisinde psişeaktif destekli terapi.

Nisan 2023

5 Çarşamba 19:00 - Tüm dünyadan kadim ritüeller

Şamanizm, Büyücülük, Antik Yunan, Afrikalı kabileler.. ve daha türlü alanlarda psişeaktiflerin ritüelistik kullanımı. Yerli olmayanların bu ritüellere erişim kanalları.

9 Pazar 18:00 - Psilocybin & Sihirli Mantarlar

 

16 Pazar 18:00 - DMT & Ayahuasca

 

26 Çarşamba 19:00 - Meskalin & Kaktüsler , 5-MeO-DMT & Bufo

Mayıs 2023

7 Pazar 18:00 - Altı önemli unsur

Bir psişeaktif deneyim üzerindeki en etkili unsurlar; Hazırlık, Ortam, Madde & Miktar, Rehber, Seans, Durum. Her birininin detaylı içeriği ve ideal koşulları sağlamanın yolları.

17 Çarşamba 19:00 - Hazırlık, Entegrasyon, Güvenlik

Travma bilgili alan tutmak, deneyim esnasında indirilen bilgileri günlük hayatla bütünlemek, zorlayıcı durumlarda yolu bulabilmek. Organizatör, kolaylaştırıcı ve rehberlerin sağlaması beklenen kaynaklar.

31 Pazar 19:00 - Paylaşım çemberi & Alan kapanışı

Bu Eğitim Kimler İçin?

Psişeaktifleri yakın zamanda duymuş ve keşfetmek istiyorsan
Psişeaktiflerle deneyimlerinde ihtiyaç duyduğu özeni ve ilgiyi göremedin, belki olumsuz durumlarda yalnız bırakıldığını hissettiysen
Düşük vasıflı kolaylaştırıcılar ve saf niyetler taşımayan şamanları saptayabilmek istiyorsan
Güvenli alanlar ve kamil psişeaktif sağlayıcıları araştırmak için gereken araçları ve kaynakları edinmeyi umuyorsan
Geleneksel ve modern yöntemlerin, deneyim ve bilgelikle harmanlandığı bir kanala girmek, içinde heyecan uyandırıyorsa
Sağlanmasını beklenen veya talep etme hakkının olduğu kaynakları öğrenerek güvenli bir alan yaratmak senin için değerliyse
Herhangi bir alanda zorlu bir deneyimin içinde sıkışmış görünen birine yardım edebilmeyi diliyorsan
Psişeaktiflerin etki alanları ve farklarını öğrenerek senin için uygun görüneni ayrıştırabilmek istiyorsan
İstenmedik durumlarda kalmamak adına yasal durumu merak ediyorsan
Çevrende psişeaktiflere ilgi duyan veya faydalanacağına inandığın kişilere rehberlik etmeye çağrılıyorsan


bu eğitim senin için.

Bu Eğitim Neler Sağlamaz?

Bu eğitim psişeaktiflere dair geniş ve kapsamlı bir giriş kursu niteliğindedir. Amaçlarımızın arasında kesinlikle yer almayan ve bu eğitimde hakkında talimat bulmanın beklememesi gereken başlıklar;

Psişeaktif maddeler nereden alınır?
Nasıl psişeaktif rehber veya şaman olunur?
Bir terapist olarak klinik bir ortamda psişeaktif nasıl entegre edilir veya desteklenir?

Eğitim fiyatı: 3000 - 5000 TL*

Bu eğitimi mümkün olduğunca fazla kişiye ulaştırmak adına mümkün olan en düşük miktar olan 3000 TL karşılığında sunuyorum. Bereketli bir zamanındaysan ve aktarımlarımı sürdürebilmem adına destek olmak istersen 5000 TL'ye kadar ödeme yapabilirsin.

İnziva
7 - 11 Haziran, 2023

Algını esnetmeye, yeni iç görülere, kendinle ve varoluşla hiç olmadığın bir derinlikte buluşmaya var mısın? O halde Avusturya Alplerindeki aile çiftliğimizde, organik yiyecekler, tertemiz hava, mutlu hayvanlarımız, göl ve şelaleler eşliğinde beş gün geçirmeye davetlisin.

Program

7.6.23

Viyana'ya varış ve çiftliğe ulaşım    15:00

Tanışma çemberi & "Housekeeping"    17:00

Ecstatic Dance    18:00

Akşam yemeği    19:00

Ateş başında sohbet

8.6.23

Nefes egzersizi & Yoga      8:00

Kahvaltı      9:30

Dağ yürüyüşü & şelalede yeniden doğuş    12:00

Akşam Yemeği    19:00

Niyet duyma çemberi    20:30

9.6.23

Kahvaltı      9:30

Psişeaktif inisiyasyon seremonisi    11:00

Akşam Yemeği    19:00

Paylaşım çemberi    20:30

10.6.23

9:30     Kahvaltı

15:00   Sauna

18:00   Akşam Yemeği

20:30   Entegrasyon çemberi & Kakao seremonisi

11.6.23

8:00    Kahvaltı

9:30    Eğitim: Bağlantıyı sürdürme & Microdosing

10:30  Paylaşım çemberi & alan kapanışı

Viyana havalimanına dönüş

12 - 18 Haziran

Her bir katılımcı ile çevrimiçi birebir entegrasyon seansı

12.7.23

Çevrimiçi grup entegrasyon seansı

Grup ihtiyaçlarına göre saatler ve içerik değiştirilebilir.
Tüm yemekler inziva şefimiz tarafından vejeteryan ve organik içerikler ile hazırlanacaktır. 

Yatırım

Oberhof.jpeg

Balkonlu özel oda

1 adet çift kişilik yatak

€550

IMG_4099.jpeg

Paylaşımlı oda

2 adet tek kişilik yatak

€500

The shed

Komün ev

5 adet tek kişilik yatak

€400

Fiyatlar kişi başı olup, seçim önceliği önce rezervasyon yaptıran katılımcıya verilir. Özel ve paylaşımlı odaların bulundukları bina içinde ortak kullanılan tuvalet ve banyo bulunur. Komün evde kalan katılımcılar, 3 dakika uzaklıkta bulunan ana evdeki tuvalet ve banyoyu kullanabilirler.

Neler dahil?

  • Konaklama

  • Programdaki tüm yemekler & alkolsüz içecekler

  • Programdaki tüm etkinlikler

  • Çember şifası, kadim bilgelik, kalpten bağlantı

Neler dahil değil?

  • Uçak biletleri

  • Zorunlu seyahat sağlık sigortası

  • Ekstra harcamalar

Flowers and Stone

Bu dönüştürücü inzivaya katılmaya hazır mısın?
O halde formu doldurman ardından tanışma görüşmemizi yapalım!

Eğitmen, Rehber, Organizatör

Risha Buket Polat

Kendimi bildiğimden beri süregelen iç dünyama yönelik araştırmamı 19 yaşımda tanıştığım yoga ile sistematik bir hale getirmeye başladım. 2015 yılında Meghan Currie ile 200 saatlik yoga eğitmenlik eğitimimi tamamladım ve devamındaki yıllar boyunca pratiğimi tüm dünyadan çeşitli eğitmenlerle derinleştirmekteyim. ICF onaylı Yoga Temelli Yaşam Koçluğu ve International School Of Temple Arts organizasyonundan 'Spiritüel Seksüel Şamanik Deneyim' eğitimlerinden mezun oldum. 

2017 yılında Peru'da tanıştığım Ayahuasca, Watchuma ve diğer psişe uyandıran bitkiler, bana çeşitli yeni roller getirdi. İki kez Peru ile Mezopotamya arasında kanal olma çağrısı aldım, ilki Madre Ayawaska tarafından, ikincisi ile 13 büyükannenin oluşturduğu heyet tarafından. 
Böylece aynı yıl kurduğum Noor Tribe kapsamında Peru'da iki kez olmak üzere, Bali, Türkiye ve Avusturya'da inzivalar organize ettim. Bu etkinliklerde, organizatörlüğün yanısıra kolaylaştırıcı ve eğitmen olarak da rol almaktayım.

2C3C4B95-89AB-4180-9A4A-74424B64F325_1_201_a.jpeg

Birebir seanslarımın ve grup çalışmalarımın temelini bilimsel araştırmalar, Dünya'nın dört bir yanından harmanladığım deneyimler ve Şamanik kabile bilgeliği oluşturuyor. Bitmek bilmeyen keşif isteğim beni sayısız kitaba, eğitime, inzivaya, seminere ve deneyime götürmeye devam etmekte.Açtığım tüm alanlardaki ortak & esas niyetim, sevgi ve güven ile örülü bir zemin sağlamak. Bu zemine, özümüze bağlandığımız ve özgün doğrularımızı keşfettiğimiz bir alan inşa edebiliriz. 

 

O alan ki, içinde aradığımız tüm cevapları keşfedebiliriz.

bottom of page