top of page
Risha Buket Kofler

1990 baharında, Mısırlı atalarımın mirasını aktarmak üzere, Mezopotamya'nın kalbinde dünyaya geldim. Çocukluğumda metafizik deneyimlerimin karşılık bulamadığı bir dünyada olduğumu fark ettikçe 'normal insan' olma çabam başladı.

2013 yılında, Endüstri Mühendisliği lisans öğrenimimi İstanbul Teknik Üniversitesi ve Southern Illinois University okullarının çift diploma programında tamamladım. Turkcell ve Amazon gibi global şirketlerdeki çalışma deneyimlerim ardından 2021 yılında iş sebebiyle taşındığım Norveç'ten, 2022 yılında aşk sebebiyle ayrıldım ve şu anda Avusturya'da yaşıyorum.

Kendimi bildiğimden beri süregelen iç dünyama yönelik araştırmamı 19 yaşımda tanıştığım yoga ile sistematik bir hale getirmeye başladım. 2015 yılında Meghan Currie ile 200 saatlik yoga eğitmenlik eğitimimi tamamladım ve devamındaki yıllar boyunca pratiğimi tüm dünyadan çeşitli eğitmenlerle derinleştirmekteyim. Yoga Temelli Yaşam Koçluğu ve International School Of Temple Art 'Spiritüel Seksüel Şamanik Deneyim' eğitimlerinden mezun oldum. 

2017 yılında Peru'da tanıştığım Ayahuasca, Watchuma ve diğer psişe uyandıran bitkiler, bana çeşitli yeni roller getirdi. İki kez Peru ile Mezopotamya arasında kanal olma çağrısı aldım; ilki Madre Ayawaska, ikincisi ise 13 büyükannenin oluşturduğu heyet tarafından. 
Böylece aynı yıl kurduğum Noor Tribe kapsamında Peru'da iki kez olmak üzere, Bali, Türkiye ve Avusturya'da inzivalar organize ettim. Bu etkinliklerde, organizatörlüğün yanısıra kolaylaştırıcı ve eğitmen olarak da rol almaktayım.

Birebir seanslarımın ve grup çalışmalarımın temelini bilimsel araştırmalar, Dünya'nın dört bir yanından harmanladığım deneyimler ve Şamanik kabile bilgeliği oluşturuyor. Bitmek bilmeyen keşif isteğim beni sayısız kitaba, eğitime, inzivaya, seminere ve deneyime götürmeye devam etmekte.


Açtığım tüm alanlardaki ortak & esas niyetim, sevgi ve güven ile örülü bir zemin sağlamak. 
Bu zemine, özümüze bağlandığımız ve özgün doğrularımızı keşfettiğimiz bir alan inşa edebiliriz. 
O alan ki, içinde aradığımız tüm cevapları keşfedebiliriz.

Morning Mist over Forest

Sunduklarım

Psişeyi Uyandırmak

Psişeaktifler Eğitimi

Psişeaktifler Rönesansı ile birlikte bu unuttuğumuz kadim teknoloji, bilim dünyasının da gözbebeği olmuş halde.

Hala birçok ülkede yasadışı olduğundan etrafındaki bilinçlenme oranı oldukça düşük ve uygulanma prosedürleri standartlardan yoksun. Yıllar içinde Peru'daki çalışmalarım bana bu konunun ehemmiyetini ve ihtiyacı defalarca kanıtladı.

 

Gandhi, "Dünya'da görmek istediğin değişimin kendisi ol" der. Böylece bu ihtiyacı karşılamak adına yola çıktım.

Deneyimim, araştırmalarım ve bağlantılarımı derleyerek, her bireyin kendi güvenliğini sağlayacak zemine sahip olmasına niyetliyim. Bu amaçla birebir seanslar, grup eğitimleri ve çalıştaylar yapmaktayım.

Connection in Motion

İçsel Bilgelik Rehberliği

'Bağ' kelimesi Farsça kısmet kökeninden gelir. Zira insan, kurduğu bağlarla kendi kısmetini gerçekleştirir. Tüm bağların özü kendinle kurduğundan gelir. Bağlar, benlikten birliğe evrilir.

Bu ebedi evrim, daimi dönüşümü beraberinde getirir.

Sükunette dahi devinim bakidir.

Connection in Motion, kişinin gerçek benliğiyle buluştuğu, bir başkasında kendini bulduğu, tüm varoluşta kendi yansımasını gördüğü, kendini ve varoluşu özgürce deneyimlediği çalışmalar bütünüdür. Her bireyin tüm bilgilere sahip olduğu esasını taşır, bizlere düşen yalnızca hatırlamaktır.

Temelini yoga, şamanizm ve sanattan alır.

Bu isim altında bireylere veya topluluklara göre tasarladığım gizemli, devrimci ve kadim bir deneyim sunuyorum.

Mey Elbi

Bu Haziran ayında bileğimde Peru’dan hediye edilmiş bilekliğim ile, Buket ile buluşmaya gittiğimde, beraber meğersem Peru’ya gidiceğimizin mesajını taşıyormuşum. Buket beni harika bir olayın içine Yoga dersleri vermem için dahil etti. İnanılmaz bir zaman dilimi içinde, çok güzel bir grup bu kutsal dağlarda, Apu’ların eşiğinde, Pachamama’nın kollarında buluştuk. Döndüm, fakat halen etkisindeyim. Ne zaman bir daha geri gideceğiz diye hayal kuruyorum. Peru beni büyüledi, yaşadıklarımız beni dönüştürdü. İyi ki 💓🦋 🙏 

"
Posta Gazetesi köşe yazarı

Posta Gazetesi köşe yazarlığı

Şebnem Dönmez ile bitki ilaçlar ve saykiaktif yapıdaki maddelerin insan canlısı üzerindeki etkileri podcast

bottom of page